Bagażniki na narty

Rodzinny urlop, na który wybieramy się własnym autem, to z jednej strony spora wygoda, z drugiej natomiast - duże wyzwanie jeżeli chodzi o zmieszczenie do samochodu rzeczy wszystkich domowników. Podczas takich wyjazdów liczy się każda powierzchnia do przechowywania - szczególnie jeżeli planujemy zimowy wyjazd na narty i chcemy zabrać własny sprzęt zimowy. I tu pojawia się problem - jak spakować wszystkie walizki i sprzęt narciarski, przy jednoczesnym zapewnieniu sobie komfortu jazdy, w trakcie (często długiej) podróży? Najbardziej praktycznym oraz bezpiecznym rozwiązaniem są specjalistyczne samochodowe bagażniki na narty.

Uniwersalność zastosowania

Nasze bagażniki na narty to rodzaj dachowych boxów, które doskonale sprawdzają się także do transportu wszelkiego typu sprzętu sportowego lub turystycznego oraz innych przewożonych przez nas akcesoriów. Ich duża pojemność, a także dostępność w kilku wariantach rozmiarowych i kolorystycznych sprawia, że z łatwością możemy dopasować model bagażnika dachowego do swoich indywidualnych potrzeb. Głównym zadaniem tego typu rozwiązań jest zwiększenie pojemności bagażowej samochodu bez ryzyka nadmiernego obciążenia pojazdu.

Boxy zostały skonstruowane w taki sposób, że bez problemu pomieścimy w nich nie tylko narty, ale również kaski, kijki, buty, a nawet deski snowboardowe oraz pozostały sprzęt, który planujemy ze sobą zabrać. Ponadto bagażniki dachowe sprawdzają się nie tylko podczas zimowych wyjazdów - idealnie nadają się również do transportu akcesoriów plażowych, sprzętu surfingowego lub wspinaczkowego oraz wielu innych artykułów. Ważne aby pamiętać o nieprzekraczaniu norm wagowych, jakie posiada konkretny bagażnik.

Jak najbezpieczniej przewozić narty?

Oczywiście sprzęt narciarski możemy przewozić również wewnątrz samochodu. I tak też robi wiele osób - szczególnie kiedy wyjeżdżają na stok jedynie okazjonalnie i w związku z tym nie odczuwają potrzeby inwestowania w specjalistyczny box dachowy. Jednak transportowanie sporych rozmiarów sprzętu sportowego wewnątrz auta, nie jest najwygodniejszym, a także najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem.

Podróż z kilkoma walizkami oraz znajdującym się wewnątrz samochodu sprzętem sportowym jest po prostu mało komfortowa - szczególnie jeżeli mamy przed sobą kilkugodzinną trasę. Poza tym taki sprzęt musi być odpowiednio unieruchomiony, tak aby nie ulegał przemieszczaniu, co może być szczególnie niebezpieczne w sytuacji gwałtownego hamowania bądź wypadku komunikacyjnego. Dodatkowo z mocowaniem nart w aucie będziemy mieć do czynienia za każdym razem, kiedy zejdziemy ze stoku - a przewożenie wewnątrz samochodu ubrudzonego i lepiącego się od śniegu sprzętu, nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Warto zatem przemyśleć powyższe kwestie i zastanowić się nad zakupem profesjonalnych bagażników na narty lub specjalnych uchwytów dachowych.

Przewaga boxów nad standardowymi uchwytami

Nie wszyscy mają takie szczęście, że mogą mieszkać blisko gór. Dla większości z nas, wyczekiwany wypad na stok narciarski, wiąże się z długą podróżą. Szczególnie wtedy, gdy wybieramy się nie w polskie góry, lecz np. Alpy. Jeżeli chodzi o dostępne metody przewożenia sprzętu zimowego na zewnątrz auta, to możemy zdecydować się na tradycyjne uchwyty bądź wspomniane wcześniej boxy. Uchwyty dachowe są z pewnością rozwiązaniem tańszym od zabudowanych bagażników na narty. Są także bardziej praktyczne jeżeli mamy na uwadze ich późniejsze przechowywanie. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że uchwyty nie potrzebują zbyt wiele miejsca oraz nie zagracają naszej przestrzeni. Natomiast w przypadku dłuższej podróży, podczas której nasz sprzęt zimowy może ulec zniszczeniu bądź posiadania większej liczby bagaży, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą boxy dachowe.

Ich zaletą jest przede wszystkim duża pakowność oraz wysoka wytrzymałość - nasze dachowe bagażniki na narty są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wahania temperatury, opady czy zbyt duże nasłonecznienie. Dzięki temu ochraniają przewożony w nich sprzęt sportowy przed zniszczeniem, a dzięki zamknięciu na klucz także kradzieżą - co nie jest już tak pewne w przypadku zwykłych uchwytów. Ponadto produkowane przez nas bagażniki w formie boxów cechują się przemyślaną konstrukcją, zapewniającą odpowiednią aerodynamikę. Ich opływowy kształt nie ogranicza sprawności samochodu oraz umożliwia komfortową jazdę nawet w przypadku dużych prędkości.

Tak liczne udogodnienia sprawiają, że korzystanie z boxów dachowych umożliwia nam czerpanie pełnej przyjemności z wyjazdu - bez martwienia się o stan naszego sprzętu narciarskiego lub podróży w mało komfortowych - pod względem ilości miejsca - warunkach. Ponadto nasze pakowne bagażniki na sprzęt sportowy i turystyczny, posiadają znak bezpieczeństwa B, czyli certyfikat, który gwarantuje ich zgodność z normami narzuconymi przez Unię Europejską. Teraz wystarcz już tylko wybrać model boxu, który najlepiej spełni wszystkie nasze oczekiwania, a następnie w pełni cieszyć się beztroskim szaleństwem na stokach.


Polecane boxy na narty to:


Moby Dick XXL

Szerokość: 90 cm Długość: 228 cm Wysokość: 48 cm

Cena: 1890 PLN

Pojemność: 700 litrów


Moby 190

Szerokość: 80 cm Długość: 190 cm Wysokość: 36 cm

Cena: 1560 PLN

Pojemność: 420 litrów


Sprawdź pełną szeroką ofertę naszych bagażników: