Boxy dachowe

Wyjazdowy niezbędnik - samochodowy box dachowy

Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany, rodzinny wyjazd i jak co roku, znowu pojawia się ten sam problem . Duża liczba bagaży i brak miejsca w aucie, a co za tym idzie - podróż w mało komfortowych warunkach. Nie, wcale nie musisz decydować się na zakup nowego, większego samochodu. Wystarczy, że zwiększysz pojemność bagażową swojego auta. Jak to zrobić? Idealnym rozwiązaniem są pakowne boxy dachowe.

Estetyka i funkcjonalność

Jesteś osobą, która lubi dbać o wygląd swojego samochodu. Dodatkowo cenisz sobie prostotę i funkcjonalność. W takim razie bagażnik dachowy to produkt, który z pewnością przypadnie Ci do gustu. Nowoczesne boxy dachowe cechują się bardzo dużą estetyką wykonania, a także opływowym kształtem i neutralną kolorystyką - dzięki temu nie zaburzają wyglądu auta, a przez niektórych kierowców, uważane są wręcz za jego ozdobę. Co więcej boxy dachowe są również bardzo uniwersalne - dostępność kufrów w kilku różnych wariantach rozmiarowych (obejmujących zarówno ich szerokość, długość, jak i wysokość), sprawia że bez problemu można odnaleźć model dopasowany do indywidualnych oczekiwań. Ponadto przewożone w nich produkty są chronione przed działaniem promieni słonecznych, opadami, kurzem, zabrudzeniami, a także innego rodzaju czynnikami zewnętrznymi, na które mogłyby być narażone w trakcie podróży.

Jak wybrać idealny box dachowy?

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, co planujemy w takim boxie umieścić, a także w jakim sezonie chcemy z niego korzystać. Jeżeli chcemy wykorzystać go do transportu sprzętu zimowego w postaci nart czy deski snowboardowej, lepiej zdecydować się na dłuższy bagażnik. Natomiast gdy preferujemy raczej letnie wyjazdy np. nad morze czy jezioro i chcemy zapakować do auta akcesoria plażowe - bardziej praktycznym i tańszym rozwiązaniem będzie model mniejszy, przeznaczony do przewożenia zwykłych bagaży. Innego wyboru musimy dokonać także w sytuacji, gdy szukamy dachowego boxa całorocznego. Wtedy warto postawić na nieco droższy, ale uniwersalny model, sprawdzający się w każdą porę roku.

Wybierając schowek dachowy musimy mieć na uwadze także parametry własnego auta. Kufer powinien być dopasowany do wielkości i linii samochodu - dzięki temu zapewni nam nie tylko najbardziej optymalne walory użytkowe, ale również estetyczne.

Kolejnym krokiem, po ustaleniu najbardziej nam odpowiadających wymiarów bagażnika, będzie przemyślenie sposobu jego montażu. Mamy do wyboru mocowanie do belek standardowych (przy pomocy śrub/objemy w kształcie litery „U”) lub do belek aerodynamicznych (w formie praktycznych suwaków).

Dużą rolę odgrywa także ładowność - w naszej ofercie dostępne są boxy dachowe o pojemności wynoszącej od ok. 330 do nawet 880 litrów. Jest ona także bardzo istotna z perspektywy bezpieczeństwa jazdy, gdyż ładowność określa dopuszczalną wagę całkowitą produktów przewożonych w kufrze.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę? W nowoczesnych boxach dachowych bardzo duże znaczenie ma ich aerodynamika. To od kształtu bagażnika oraz jego wyprofilowania zależy komfort odczuwany podczas jazdy - w szczególności w trakcie wielogodzinnej podróży. Odpowiednio wyprofilowany czyli aerodynamiczny model, zapewnia zredukowanie oporu powietrza, a więc zmniejszenie szumów i hałasów podczas szybkiej jazdy oraz zmniejszenie zużycia paliwa. Ponadto warto także sprawdzić czy box został wyposażony w przydatne pasy, służące do mocowania bagażu.

Co można w nich przewozić?

Tak naprawdę ograniczenie stanowi tutaj jednie wielkość przewożonych produktów oraz ich waga. W boxach dachowych można umieścić zarówno sprzęt sportowy (narty, deski snowboardowe, kijki, deski surfingowe) lub turystyczny (śpiwory, plecaki), dodatkowe bagaże, złożony wózek dziecięcy, leżaki, akcesoria wędkarskie bądź wspinaczkowe oraz wiele innych produktów.

Warto zadbać o to, aby ładunek znajdujący się wewnątrz bagażnika, był odpowiednio rozłożony - tak aby zapewniać równomierny ciężar, a więc bezpieczeństwo jazdy. Ważne jest także nieprzekraczanie limitu wagowego określonego przez producenta.

W jaki sposób czyścić box dachowy?

Tutaj również kluczową rolę odgrywają zalecenia producenta. Przed przystąpieniem do czyszczenia boxa dachowego należy zapoznać się z jego instrukcją obsługi. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na rodzaj jego mocowania do auta. Podczas mycia może dojść do naruszenia mocowania, co w konsekwencji może prowadzić do jego poluzowania się, a w najgorszym przypadku - nawet kolizji drogowej. W związku z tym należy wystrzegać się mycia boxów w myjni automatycznej. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyczyścić ubrudzony w trakcie długiej jazdy kufer, korzystając z ciśnieniowej myjni ręcznej.

Jeżeli pomimo zapoznania się z powyższymi sugestiami, w dalszym ciągu nie wiesz jaki rodzaj zamykanego bagażnika dachowego będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, skorzystaj z pomocy wykwalifikowanego doradcy. Z przyjemnością pomożemy Ci w dokonaniu wyboru oraz wskażemy model o parametrach, dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.

Polecane boxy dachowe surfingowe to:


MD 900 XL

Szerokość: 90 cm Długość: 289 cm Wysokość: 46 cm

Cena: 3020 PLN

Pojemność: 880 litrów


Garda

Szerokość: 74 cm Długość: 270 cm Wysokość: 31 cm

Cena: 2200 PLN

Pojemność: 460 litrów


Sprawdź pełną szeroką ofertę naszych boxów dachowych: